Печать

У держбюджеті не знайшлося коштів на будівництво корвета в Миколаєві

on . Posted in Новости

Фінансування відновленої в минулому році програми будівництва військових кораблів типу «корвет» так і не почалося.
 
Запланованих у державному бюджеті 1 млрд. 361 млн.грн. на перший корвет не виявилося.
 
Про це вчора, 24 травня, в Миколаєві на загальних зборах Асоціації суднобудівників України «Укрсудпром» повідомив командувач ВМС ЗСУ віце-адмірал Ігор Воронченко.
 
- Констатую факт: начебто все мужі державні підписують постанови, але кошти вважають після того, як підписали. Буквально 2 тижні тому прийшов лист, що немає в державі коштів відповідних, і за рахунок Міністерства оборони проводити фінансування. Мене це обурило, я звернувся до Адміністрації Президента, до депутатського корпусу, до Міністра та начальнику Генерального штабу і отримав підтримку від Міністра. Зараз розглядається питання, щоб все-таки в другому півріччі цього року кошти були знайдені. Як завгодно, але 1 млрд. 361 млн.грн. дайте на флот. Тому що якщо ми не вкладемо відповідний фінансовий ресурс, то точку неповернення пройдемо. А це робочі місця (приблизно 9 тис. Робочих рук), це приблизно 200 підприємств і наші зарубіжні партнери, які чекають від нас «зелене світло» для того, щоб ми продовжили фінансування, - сказав Ігор Воронченко.
 
Він пообіцяв робити все, що від нього залежить, тому що «кораблі - це головне». «У нас є море, ми повинні захищати наші інтереси як в виключно морській економічній зоні, так і в світовому океані. А без відповідних класів кораблів тапа такого, як корвет, ми нічого не можемо зробити », - сказав Командувач ВМС ЗСУ.
 
Ігор Воронченко повідомив, що зараз відпрацьовується Стратегія розвитку ВМС до 2035 року, як раз з урахуванням 15-річного терміну будівництва корветів. Завдання №1 на короткострокову перспективу - побудувати швидкі кораблі, які можуть завдавати відповідні удари поблизу від територіальних вод. Також Командувач ВМС ВСУ повідомив, що практично в завершальній стадії знаходиться проектування ракетного катера «Лань», будівництво якого Ігор Воронченко бачить в середньостроковій перспективі. Але основною одиницею все-таки буде корвет.
 
Нагадаємо, Кабінет міністрів України своєю постановою від 22 листопада 2017 року № 879 відновив фінансування програми будівництва військових кораблів типу «корвет». Згідно з документом, програма «Корвет» передбачає будівництво 4 кораблів проекту 58250 типу «Володимир Великий». Вартість будівництва суден складе майже 32 млрд гривень. У 2018 році на перший корвет витратять понад 1,4 млрд гривень, а передати ВМС його повинні в 2022 році. Другий корабель серії закладуть в 2018 році і передадуть українським ВМС в 2024-м. Третій і четвертий корвети будуть готові в 2026 і 2028 роках. Загальна вартість добудови головного корабля «Володимир Великий» оцінюється в більш ніж 3,6 млрд гривень. Частина робіт по ньому була виконана в 2011-2014 роках.
 
за матеріалами Інше.ТВ

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить